restauranger med konferens i Västerås, City
Vi serverar lunch mån-fre mellan 11 och 14. På kvällstid har vi öppet för beställningar, 20 pers är minimum, skicka gärna er förfrågan till oss gällande er middag, fest, minnesstund, bröllop, event, eller vad ni önskar för typ av arrangemang.
Vi har förstås fullständiga rättigheter.
Vi ordnar allt från konferenser, fester, julbord, minnesstunder, dop och bröllop.
Kontakta oss via formuläret på sidan, epost info@falkenbergska.se eller telefon 021-382626.
Varmt välkomna önskar vi på Falkenbergska Kvarnen!
I Bistron på markplan serverar vi Lunchbuffe som är lagad från grunden och vi använder oss av lokala och svenska råvaror!
Öppet Måndag- Fredag 11.00-14.00
En trappa upp har vi Restaurang och Coppersmiths bar där kör vi allt från förbokade middagar , fester , Afterwork Konferenser m.m
Öppet för förbokningar eller håll koll på våran socialamedia eller hemsida för olika evenemang vi kör!
Facebook: Rocklunda restaurang & konferens
Instagram: @Rocklundarestaurang
Hemsida: Rocklunda.com
När F1 avvecklades så byggdes Officersmässen om till Värdshus. Från 1 september 2017 bär huset åter namnet Officersmäss och vår ambition är att låta historien leva vidare. Fest och glädje. God, vällagad mat och ett bemötande av hög kvalitet är några av ledorden. När maten tillagas av närproducerade råvaror blir smakerna bättre. När maten serveras i vår miljö, bland gamla möbler och porslin från tider som flytt blir upplevelsen än större.
Matsal för drygt 150 personer fördelade på 4 rum. Vinkällare, Orangeri, Uteservering, Whiskyrum, Konferensutrymmen, Engelsk pub, egen kryddodling mm gör Västerås Officersmäss till en unik anläggning. På landet men ändå centralt.
Välkommen att besöka oss på en lunch eller boka ett möte så kan vi visa våra faciliteter.
Björn Carlsson med familj och personal